Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը ցավակցություն է հայտնել ռուսական կողմին
Սեպտեմբերի 20-ին Ջանյաթագ գյուղի մոտ Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ զորախմբին պատկանող UAZ Patriot մակնիշի ավտոմեքենայի գնդակոծման հետևանքով զոհվել են խաղաղապահ զորախմբի զինծառայողներ:
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը՝ հղում անելով Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությանը, միջադեպի բոլոր պատճառները հետաքննելու համար տեղում աշխատում են Ադրբեջանի և Ռուսաստանի քննչական մարմինները։
«Մենք ափսոսանք ենք հայտնում տեղի ունեցածի համար, մեր խորին ցավակցությունն ենք հայտնում Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարության ղեկավարությանը, ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարությանը, զոհված զինծառայողների ընտանիքներին և մերձավորներին»,- ասված է հաղորդագրությունում։

Минобороны Азербайджана выразило соболезнования российской стороне
20 сентября был зафиксирован факт трагической гибели военнослужащих миротворческого контингента в результате обстрела вблизи населенного пункта Джанятаг автомобиля «УАЗ Патриот», принадлежащего миротворческому контингенту Российской Федерации.
Как передает Caliber.Az со ссылкой на Министерство обороны Азербайджана, в целях расследования всех причин инцидента следственные органы Азербайджана и России совместно работают на месте.
«Выражаем сочувствие по поводу случившегося, выражаем глубокие соболезнования руководству Министерства обороны РФ, командованию российского миротворческого контингента, семьям и близким погибших военнослужащих», - говорится в сообщении.