ՄԱԿ-ի ԱԽ-ն կոչ է արել դադարեցնել զինված դիմակայությունը Ղարաբաղում
ՄԱԿ-ն ի գիտություն է ընդունել Ղարաբաղում ադրբեջանական զորքերի գործողությունը դադարեցնելու մասին տվյալները և կոչ է արել դադարեցնել ցանկացած տեսակի զինված դիմակայությունը, հայտնում է «Ինտերֆաքս»-ը։
«Երեկ հայտարարված կրակի դադարեցումը մնում է անկայուն, բայց մենք դրական քայլ համարում ենք տեղի (հայ) բնակչության ներկայացուցիչների և Ադրբեջանի իշխանությունների հանդիպումը», - ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի նիստում ասել է խաղաղապահ գործողությունների հարցերով ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի օգնական Միրոսլավ Յենչան:
«Մենք կոչ ենք անում դադարեցնել ցանկացած դիմակայություն, քանի որ ցանկացած սրացում կհանգեցնի մարդկային կորուստների և տառապանքների», - հավելել է նա։

В СБ ООН призвали покончить с вооруженным противостоянием в Карабахе
В ООН приняли к сведению данные о прекращении операции азербайджанских войск в Карабахе и выступили с призывом покончить с вооруженным противостоянием любого рода, передает Интерфакс.
«Вчерашнее заявление о прекращении огня остается зыбким, но мы считаем положительным шагом встречу представителей местного (армянского) населения и азербайджанских властей», - заявил на заседании СБ ООН помощник генсека ООН по миротворческим операциям Мирослав Йенча.
«Мы призываем к завершению любого противостояния, поскольку любая эскалация приведет к потерям человеческих жизней и страданиям людей», - добавил он.