Միլորադ Դոդիկ. Ես խաղաղություն և առաջընթաց եմ մաղթում Ղարաբաղի տարածաշրջանին և ողջ Ադրբեջանին
Բոսնիա և Հերցեգովինայի Հանրապետության նախագահ Միլորադ Դոդիկը նամակ է հղել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին։
Նամակում ասվում է.
«Պարոն նախագահ.
Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել օգոստոսի 20-ին Ձերդ գերազանցության հետ Բուդապեշտում հանդիպելու և հետագա համագործակցության հարցերը քննարկելու հնարավորության համար։
Ուշադիր հետևում եմ Ղարաբաղի տարածաշրջանում տեղի ունեցող իրադարձություններին: Ուզում եմ նշել, որ երկարամյա վեճերի լուծումը պահանջում է ուժեղ և խելացի առաջնորդի քաջություն և իմաստություն, ինչպես դա տեղի է ունեցել համաշխարհային բազմաթիվ պետությունների պատմության մեջ։
Հուսով եմ, որ ստեղծված նոր իրավիճակը հնարավորություններ կբացի տարածաշրջանի և նրա բնակիչների լիարժեք ինտեգրման համար, խաղաղություն և առաջընթաց եմ մաղթում Ղարաբաղի տարածաշրջանին և ողջ Ադրբեջանին։

26 Сентября 2023 18:15
Президент Республики Сербской Боснии и Герцеговины Милорад Додик направил письмо президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву.
«Господин Президент!
Хочу поблагодарить Вас за возможность встретиться с Вашим Превосходительством в городе Будапешт 20 августа и обсудить вопросы дальнейшего сотрудничества.
Я внимательно слежу за событиями, происходящими в Карабахском регионе. Отмечу, что разрешение многолетних споров требует мужества и мудрости сильного и умного лидера, как это происходило в истории многих мировых государств.
Надеюсь, что сложившаяся новая ситуация откроет возможности для полной интеграции региона и его жителей, желаю мира и прогресса Карабахскому региону и всему Азербайджану.
Ваше Превосходительство, выражаю Вам глубокое уважение, желаю здоровья и процветания, благополучия дружественному азербайджанскому народу».