Հակաահաբեկչական միջոցառումների ժամանակ օգտագործվել են նաև ադրբեջանական արտադրության ճշգրիտ զենքեր Մադաթ Գուլիևի հայտարարությունը
27 Սեպտեմբերի 2023 15:53
Ներկայումս մշակվում է ավելի քան 800 նոր զինատեսակ։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել է պաշտպանական արդյունաբերության նախարար Մադաթ Գուլիևը։
Նա հայտնել է, որ պաշտպանական արդյունաբերության նախարարությունում նոր հոլդինգ է ստեղծվում. «Մենք աշխատում ենք այլ ձևաչափով։ Ներկայումս Ադրբեջանում արտադրվում է ավելի քան 2000 տեսակի զենք»։
Նախարարը նշել է նաև, որ Ղարաբաղի շրջանում լոկալ բնույթի հակաահաբեկչական միջոցառումների ժամանակ օգտագործվել են նաև ադրբեջանական արտադրության գերճշգրիտ զենքեր։

В ходе антитеррористических мероприятий использовалось и высокоточное оружие азербайджанского производства Заявление Мадата Гулиева
27 Сентября 2023 12:37
В настоящее время разрабатывается более 800 новых видов вооружения.
Как сообщает АПА, об этом в беседе с журналистами сказал министр оборонной промышленности Мадат Гулиев.
Он сообщил, что в Министерстве оборонной промышленности создается новый холдинг: «Мы проводим работу в другом формате. В настоящее время в Азербайджане производится более 2000 видов вооружения».
Министр отметил также, что в ходе локальных антитеррористических мероприятий в Карабахском регионе использовалось и высокоточное оружие азербайджанского производства.