Ջաբրայիլում կհորատվեն արտեզյան և սուբարտեզյան հորեր
Ադրբեջանի համանուն շրջանի շրջկենտրոն Ջաբրայիլ քաղաքում կօգտագործվեն ստորերկրյա ջրերը, որոնց համար կհորատվեն արտեզյան և սուբարտեզյան հորեր։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել է «Ազերսու» ԲԲԸ-ի մամուլի ծառայության ղեկավար Անար Ջաբրաիլլին, ԲԲԸ-ի մասնագետներն արդեն պատրաստել են Ջաբրայիլի ջրամատակարարման նախագիծը։
«Այս պահին պատրաստ է ջրամատակարարման և բաշխիչ ցանցի նոր նախագիծը։ Հաջորդ փուլում կիրականացվի Ջաբրայիլի շրջանի երեք գյուղերին խմելու ջրով ապահովելու ծրագիրը։
Հետագայում նախատեսվում է աշխատանքներ տանել՝ տարածքում ժամանակին գոյություն ունեցող արտեզյան հորերի և քյահրիզների վերականգնման ուղղությամբ։ Այս պահին Ջաբրայիլ քաղաքում ծառայող զինծառայողներին խմելու ջրով ապահովելու խնդիր չկա»,- ընդգծել է Ա.Ջաբրաիլլին։

В Джебраиле пробурят артезианские и субартезианские скважины
В городе Джебраиле - райцентре одноимённого района Азербайджана - будут использоваться грунтовые воды, для чего пробурят артезианские и субартезианские скважины.
Как сообщил Caliber.Az руководитель пресс-службы ОАО «Азерсу» Анар Джебраиллы, специалистами ОАО уже подготовлен проект по водоснабжению Джебраила.
«На данный момент готов проект новой сети сбора воды и её распределения. На следующем этапе будет реализован проект по обеспечению питьевой водой трех сел Джебраильского района.
В будущем планируется провести работы по восстановлению некогда существовавших на территории района артезианских скважин и кяхризов. На данный момент нет проблем с обеспечением питьевой водой военнослужащих, несущих службу в городе Джебраиле», - подчеркнул А.Джебраиллы.