Գլխավոր մարզիչ MOİK. Շնորհակալություն ենք հայտնում Գերագույն գլխավոր հրամանատարին՝ Խանքենդիում խաղալու հնարավորության համար
22 Դեկտեմբերի 2023 10:42
MOİK-ի գլխավոր մարզիչ Գազանֆար Աբբասովը երախտագիտություն է հայտնել Գերագույն գլխավոր հրամանատարին և ադրբեջանական բանակին՝ Ադրբեջանի պատմական հողերը օկուպացիայից ազատագրելու և Խանքենդիում խաղալու հնարավորության համար։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին նա ասել է՝ Խանքենդիում «Ղարաբաղի» դեմ Ադրբեջանի գավաթի խաղարկության 1/8 եզրափակչի խաղի արդյունքներով մամուլի ասուլիսում։
«Հանգստություն ենք մաղթում նաև մեր նահատակների հոգիներին։ Նրանց շնորհիվ մենք այսօր գտնվում ենք այս հողերի վրա»,- ասաել է նա։
Աբբասովը նշել է, որ խաղացողները դաշտում արել են հնարավոր ամեն ինչ. «Մենք խաղում էինք ուժեղ մրցակցի հետ։ Շնորհավորում եմ «Ղարաբաղ»-ին: Գուրբան Գուրբանովը նույնպես շնորհավորեց ինձ հիանալի խաղի կապակցությամբ. Մենք գիտեինք, թե ում դեմ ենք խաղում։ Հիմնական նպատակը լավ խաղ ցուցադրելն էր»։

Главный тренер MOİK: Благодарим Верховного главнокомандующего за возможность сыграть в Ханкенди
Главный тренер MOİK Газанфар Аббасов выразил благодарность Верховному главнокомандующему и Азербайджанской армии за освобождение исторических земель Азербайджана от оккупации и возможность сыграть в Ханкенди.
Как сообщает Report, об этом он сказал на пресс-конференции по итогам матча 1/8 финала Кубка Азербайджана в Ханкенди против «Карабаха».
«Мы также желаем упокоения душам наших шехидов. Благодаря им мы сегодня находимся на этих землях», - сказал он.
Аббасов отметил, что игроки сделали все возможное на поле: «Мы играли с сильным соперником. Поздравляю «Карабах». Гурбан Гурбанов также поздравил меня с великолепным матчем. Мы знали, с кем мы играем. Главной целью было показать хорошую игру».
Тренер MOİK также сообщил, что его команда желает сыграть в Премьер-лиге.
«Хотели бы проводить домашние матчи в Ханкенди. Для меня это было бы честью», - сказал он.
Матч 1/8 финала Кубка Азербайджана между «Карабахом» и MOİK в Ханкенди завершился победой агдамского клуба со счетом 1:0.