Սամեդ Սեյիդովը՝ ադրբեջանական պատվիրակության կողմից ԵԽԽՎ-ն լքելու պատճառների մասին
Ինչպես ավելի վաղ հաղորդվել էր, Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում (ԵԽԽՎ) Ադրբեջանի պատվիրակությունը հայտարարել է կազմակերպության հետ համագործակցությունը դադարեցնելու մասին և լքել է Ստրասբուրգում (Ֆրանսիա) նստաշրջանը՝ ի նշան մեր երկրի նկատմամբ երկակի ստանդարտների դեմ բողոքի։
ԵԽԽՎ-ում ադրբեջանական պատվիրակության ղեկավար Սամեդ Սեյիդովը CBC հեռուստաընկերության եթերում խոսել է հեռանալու պատճառների մասին։
«20 տարի այս կազմակերպությունում մենք պաշտպանել ենք մեր շահերը։ Մենք ամեն ինչ արել ենք, որպեսզի պատվիրակությունը կառուցողական աշխատի ԵԽԽՎ-ի հետ։ Բայց դուք տեսնում եք, թե որքան ակնհայտ են երկակի ստանդարտները, որքան լոբբիստական, կոռումպացված ու մարդատյաց փիլիսոփայություն է տիրում այս կառույցում»,- նշել է նա։

Самед Сеидов о причинах, по которым азербайджанская делегация покинула ПАСЕ
Как сообщалось ранее, азербайджанская делегация в Парламентской Ассамблее Совета Европы (ПАСЕ) заявила о прекращении сотрудничества с организацией и покинула сессию в Страсбурге (Франция) в знак протеста против двойных стандартов в отношении нашей страны.
Глава азербайджанской делегации в ПАСЕ Самед Сеидов рассказал в эфире CBC TV Azerbaijan о причинах ухода.
«На протяжении 20 лет в этой организации мы отстаивали наши интересы. Мы делали все, чтобы делегация конструктивно работала с ПАСЕ. Но вы видите, насколько двойные стандарты взяли вверх, насколько пролоббированная, коррумпированная и человеконенавистническая философия царит в этой ассамблее», - отметил он.