Վրաստանի պատվիրակությունն Ադրբեջանի հարցով դիմել է ԵԽԽՎ-ին
Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում (ԵԽԽՎ) Վրաստանի խորհրդարանի պատվիրակության ղեկավար Գիվի Միկանաձեն նամակ է հղել ԵԽԽՎ նախագահ Թեոդորոս Ռուսոպուլոսին։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են Միլլի Մեջլիսի հասարակայնության հետ կապերի և մամուլի վարչությունից, նամակում մտահոգություն է հայտնվել ԵԽԽՎ-ում Ադրբեջանի խորհրդարանի պատվիրակության լիազորությունները չվավերացնելու վերաբերյալ բանաձևի ընդունման կապակցությամբ:
Գիվի Միկանաձեն կոչ է արել վերանայել այդ բանաձևը՝ ԵԽԽՎ-ում ադրբեջանական պատվիրակության լիազորությունները չվավերացնելու որոշման բացասական հետևանքները կանխելու համար։

Грузинская делегация обратилась к ПАСЕ в связи с Азербайджаном
Глава делегации грузинского парламента в Парламентской ассамблее Совета Европы (ПАСЕ) Гиви Миканадзе направил письмо председателю ПАСЕ Теодоросу Русопулосу.
Как сообщили Caliber.Az в отделе Милли Меджлиса по связям с общественностью и прессы, в письме выражена обеспокоенность принятием резолюции относительно нератифицирования полномочий делегации азербайджанского парламента в ПАСЕ.
Г.Миканадзе призвал пересмотреть данную резолюцию для предотвращения негативных последствий решения о нератификации полномочий азербайджанской делегации в ПАСЕ.