Էրսին Թաթար. Իլհամ Ալիևի եղբայրական վերաբերմունքը մեզ շատ է ուրախացնում ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
Հյուսիսային Կիպրոսի Թուրքական Հանրապետությունը բարձր է գնահատում ադրբեջանական պետության և ժողովրդի ջերմ վերաբերմունքը։
Այս մասին Caliber.Az-ին ասել է Հյուսիսային Կիպրոսի Թուրքական Հանրապետության նախագահ Էրսին Թաթարը։
Նա շնորհակալություն է հայտնել նախագահ Իլհամ Ալիևին Շուշայում կայանալիք Թյուրքական պետությունների կազմակերպության (ԹՊԿ) ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովին հրավիրելու համար։
«Ես սիրով ընդունեցի այս հրավերը և կմասնակցեմ հուլիսին կայանալիք միջոցառմանը։ Կիպրոսի թուրքերի նկատմամբ Իլհամ Ալիևի եղբայրական վերաբերմունքը մեզ շատ է ուրախացնում: Նա միշտ խոսում է թյուրքական միասնության կարևորության և ապագայում դրա նշանակության մասին»,- ասել է Թաթարը:

Эрсин Татар: Братское отношение Ильхама Алиева очень радует нас ФОТО
В Турецкой Республике Северного Кипра высоко ценят теплое отношение азербайджанского государства и народа.
Об этом анкарскому бюро Report заявил президент Турецкой Республике Северного Кипра Эрсин Татар.
Он поблагодарил президента Ильхама Алиева за приглашение на неформальный саммит Организации тюркских государств (ОТГ), который пройдет в Шуше.
«Я с радостью принял это приглашение и буду участвовать в мероприятии, которое пройдет в июле. Братское отношение Ильхама Алиева к туркам-киприотам очень радует нас. Он всегда говорит о важности тюркского единства и его значимости в будущем», - сказал Татар.