Սահիբա Գաֆարովան հանդիպել է Թաիլանդի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահին ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
Միլլի Մեջլիսի նախագահ Սահիբա Գաֆարովան հանդիպել է Թաիլանդի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Վան Մուխամադ Նուր Մաթհայի հետ։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, թայլանդցի խորհրդարանականը ժամանել է Ադրբեջան՝ մասնակցելու Ասիական խորհրդարանական վեհաժողովի 14-րդ լիագումար նիստին։
Բանակցությունների ընթացքում Սահիբա Գաֆարովան ընդգծել է, որ նման հանդիպումները լավ հնարավորություն են երկկողմ և բազմակողմ համագործակցության հարցեր քննարկելու համար։
Վան Մուխամադ Նուր Մաթհան վստահություն է հայտնել, որ Ադրբեջանը կշարունակի հաջողությամբ զարգանալ նախագահ Իլհամ Ալիևի ղեկավարությամբ։

Сахиба Гафарова встретилась со спикером Палаты представителей Таиланда ФОТО
Председатель Милли Меджлиса Сахиба Гафарова встретилась со спикером Палаты представителей Таиланда Ванмухамаднуром Матхой.
Как сообщает Caliber.Az, таиландский парламентарий прибыл в Азербайджан для участия в 14-й пленарной сессии Азиатской парламентской ассамблеи.
В ходе переговоров Сахиба Гафарова подчеркнула, что такие встречи являются хорошей возможностью для обсуждения вопросов двустороннего и многостороннего сотрудничества.
Ванмухамаднур Матха выразил уверенность в том, что Азербайджан и впредь будет успешно развиваться под руководством президента Ильхама Алиева.
На встрече состоялся обмен мнениями о путях развития сотрудничества между странами в сфере торговли, образования, туризма.