COP29-ի պատվիրակությունը Նայրոբիում ներկայացրել է Ադրբեջանի ներառական մոտեցումը
ՄԱԿ-ի Կլիմայի փոփոխության շրջանակային կոնվենցիայի (COP29) Կողմերի համաժողովի 29-րդ նստաշրջանի պատվիրակությունը մասնակցում է՝ Միավորված ազգերի կազմակերպության շրջակա միջավայրի ասամբլեայի (UNEA-6) վեցերորդ նստաշրջանին։
Այս մասին հայտնում է Caliber.Az-ը՝ հղում անելով X սոցիալական ցանցի COP29 պաշտոնական էջին։
«Այսօր UNEA-6-ում COP29-ի պատվիրակությունը ներկայացրել է Ադրբեջանի ներառական մոտեցումը և հայտնել իր հանձնառությունը՝ աշխատելու COP29-ում բոլոր շահագրգիռ կողմերի հետ: Ընդգծվել է նաև Ազգային որոշմամբ ներդրումների (NDC) շրջանակներում՝ ավելի բարձր հավակնություններ սահմանելու կարևորությունը», - ասվում է հրապարակման մեջ:
Միավորված ազգերի կազմակերպության շրջակա միջավայրի ասամբլեայի (UNEA-6) վեցերորդ նստաշրջանը անցկացվում է՝ 2024 թվականի փետրվարի 26-ից մարտի 1-ը Նայրոբիում՝ (Քենիա) ՄԱԿ-ի շրջակա միջավայրի ծրագրի կենտրոնակայանում:

Делегация COP29 представила инклюзивный подход Азербайджана в Найроби
Делегация 29-й сессии Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (COP29) принимает участие на шестой сессии Ассамблеи Организации Объединенных Наций (ООН) по окружающей среде (UNEA-6).
Об этом сообщает Caliber.Az со ссылкой на официальную страницу COP29 в соцсети Х.
«Сегодня на UNEA-6 делегация COP29 представила инклюзивный подход Азербайджана и выразила приверженность работать со всеми заинтересованными сторонами на COP29. Также была подчеркнута важность установления более высоких амбиций в рамках определяемых на национальном уровне вкладов (NDC)», - говорится в публикации.
Шестая сессия Ассамблеи ООН по окружающей среде (UNEA-6) проходит с 26 февраля по 1 марта 2024 года в штаб-квартире Программы ООН по окружающей среде в Найроби (Кения).