Ալիև. Եվրասիայում ստեղծված աշխարհաքաղաքական իրավիճակը վկայում է մեր աշխատանքի կարևորության մասին
Մեր դիրքորոշումը դիվերսիֆիկացիայի վերաբերյալ միշտ եղել և մնում է հետևյալը. դիվերսիֆիկացիան պետք է բաղկացած լինի ինչպես մատակարարման ուղիների, այնպես էլ աղբյուրների դիվերսիֆիկացիայից:
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին մարտի 1-ին ասել է նախագահ Իլհամ Ալիևը՝ Հարավային գազային միջանցքի Խորհրդատվական խորհրդի 10-րդ և Կանաչ էներգիայի խորհրդատվական խորհրդի 2-րդ նախարարական նիստերի ժամանակ։
«Եվրասիայում ստեղծված աշխարհաքաղաքական իրավիճակը հստակորեն վկայում է մեր աշխատանքի կարևորության մասին»,- ընդգծել է պետության ղեկավարը։

Алиев: Геополитическая ситуация в Евразии доказывает важность нашей работы
Наша позиция по диверсификации всегда была и остается следующей: диверсификация должна заключаться как в диверсификации маршрутов поставок, так и в диверсификации источников.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал Президент Ильхам Алиев 1 марта на 10-м министерском заседании в рамках Консультативного совета Южного газового коридора и 2-м министерском заседании в рамках Консультативного совета по зеленой энергии.
«Сегодняшняя геополитическая ситуация в Евразии точно доказывает важность нашей работы», - подчеркнул глава государства.