Հասանովն ու Գյորգյունը քննարկել են ռազմական համագործակցությունը ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
Ադրբեջանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովը հանդիպել է պաշտոնական այցով Ադրբեջանում գտնվող Թուրքիայի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի պաշտպանական արդյունաբերության կոմիտեի նախագահ Հալուկ Գերգյունի գլխավորած պատվիրակության հետ։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ՊՆ-ից, ողջունելով հյուրերին, Զաքիր Հասանովն ընդգծել է նման հանդիպումների կարևորությունը փոխգործակցության ընդլայնման տեսանկյունից։
Պաշտպանության նախարարը վստահություն է հայտնել, որ Ադրբեջանի և Թուրքիայի միջև իրականացվող համատեղ արտադրական նախագծերն էլ ավելի կբարձրացնեն երկու եղբայրական երկրների բանակների պաշտպանունակությունը։
Հալուկ Գերգյունը, իր հերթին, շնորհակալություն է հայտնել պաշտպանության նախարարին հյուրասիրության համար և հատուկ ընդգծել, որ Ադրբեջանի և Թուրքիայի նախագահների անկեղծ հարաբերությունները բարենպաստ ազդեցություն են ունենում ռազմական համագործակցության, ինչպես նաև այլ ոլորտների վրա:
Կողմերը գոհունակություն են հայտնել Ադրբեջանի և Թուրքիայի միջև երկկողմ ռազմական համագործակցության ներկա վիճակից, նշվել է, որ բարեկամության և եղբայրության վրա կառուցված հարաբերությունները հիմնված են փոխադարձ վստահության և աջակցության վրա։

Гасанов и Гёргюн обсудили военное сотрудничество
Министр обороны Азербайджанской Республики генерал-полковник Закир Гасанов встретился с находящейся с официальным визитом в нашей стране делегацией во главе с председателем Комитета оборонной промышленности Администрации президента Турецкой Республики Халуком Гёргюном.
Как сообщили Cаliber.Az в Минобороны, поприветствовав гостей, генерал-полковник З.Гасанов выразил удовлетворение видеть их в нашей стране и подчеркнул важную значимость подобных встреч с точки зрения расширения взаимного сотрудничества.
Министр обороны выразил уверенность в том, что совместные производственные проекты, реализуемые между Азербайджаном и Турцией, еще более повысят обороноспособность армий двух братских стран.
В свою очередь, господин Х.Гёргюн поблагодарил генерал-полковника З.Гасанова за оказанное гостеприимство и особо подчеркнул, что искренние отношения президентов Азербайджана и Турции благотворно влияют на сферу военного сотрудничества, равно как и на другие сферы.
Стороны выразили удовлетворение нынешним состоянием двустороннего военного сотрудничества между Азербайджаном и Турцией, было отмечено, что отношения, построенные на дружбе и братстве, основаны на взаимном доверии и поддержке.
На встрече с участием посла Турецкой Республики в Азербайджане Джахита Багчи и руководителей ведущих военно-промышленных компаний братской страны были обсуждены перспективы развития двустороннего военного и военно-технического сотрудничества, состоялся обстоятельный обмен мнениями по ряду вопросов, представляющих взаимный интерес.