«ՀՀ-ում ԵՄ առաքելությունը վերածվում է ՆԱՏՕ-ի առաքելության». ՌԴ ԱԳՆ
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ խոսնակ Մարիա Զախարովան իր ամենշաբաթյա ասուլիսում:
«Հայաստանում ԵՄ առաքելությունը արևմտականների ջանքերով, ըստ էության, վերածվում է ՆԱՏՕ-ի առաքելության։ Հանուն իրենց ինչ-որ կարգի պահանջվածության ցուցադրության՝ ՆԱՏՕ անդամ երկրները սրում են հակառուսական հիստերիան, կոչ անում մեր երկրի հետ ռազմական կոնֆլիկտի պատրաստվել։ Ներդրումներ են անում ռազմաարդյունաբերական համալիրի վրա՝ տնտեսական վատթար իրավիճակի ֆոնին», - ասել է Զախարովան։
ՆԱՏՕ-ն, Զախարովայի խոսքով, շատ բան է խոստացել տարբեր երկրների՝ Սերբիային, Ուկրաինային։ «Նրանք, որոնք կարողացել են զսպել դա, դիմակայել են, նրանք, որոնք չեն փորձել կամ չեն ցանկացել զսպել, քայքայվել են, ինչպես Ուկրաինան», – նշել է Զախարովան:

МИД России: Миссия ЕС в Армении превращается в миссию НАТО
Как передает Caliber.Az, об заявила в ходе брифинга официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.
«Миссия ЕС в Армении усилиями западников превращается, по существу, в миссию НАТО. Ради демонстрации некой востребованности блока лидеры стран-членов нагнетают антироссийскую истерику, призывают готовиться к военному конфликту с нашей страной, вкладывают огромные средства в военно-промышленный комплекс на фоне очевидных экономических проблем», — сказала Захарова.
НАТО, по словам Захаровой, многое обещал разным странам — Сербии, Украине. Те, кто смог не допустить этого посыла, под видом которого шло разрушение государственности, общества и экономики, те страны выстояли.