Ալիևը՝ Կոնգոյի Հանրապետության հետ քաղաքական հարաբերությունների ամրապնդման մասին
Կոնգոյի Հանրապետության նախագահ Դենի Սասու-Նգեսսոյի այցն Ադրբեջան շատ դրական ազդեցություն կունենա երկու երկրների հետագա համագործակցության վրա։ Մեր քաղաքական հարաբերություններն էլ ավելի կամրապնդվեն:
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այս մասին ասել է նախագահ Իլհամ Ալիևը Կոնգոյի Հանրապետության նախագահ Դենի Սասու-Նգեսսոյի հետ ընդլայնված կազմով հանդիպմանը։
Երկրի ղեկավարը հույս է հայտնել, որ այցի ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման արդյունքում ապրանքաշրջանառության մեջ դրական դինամիկա կարձանագրվի. «Այսօր մենք Ձեզ հետ մտքերի լայն փոխանակում ունեցանք էներգետիկայի և գյուղատնտեսության ոլորտներում համագործակցության հարցերի շուրջ և կրկին տարաձայնություններ չկան։ Մենք պատրաստ ենք միասին աշխատել COP29-ի ուղղությամբ»:

Алиев об укреплении политических отношений с Республикой Конго
Визит президента Республики Конго Дени Сассу-Нгессо в Азербайджан окажет очень положительное влияние и на дальнейшее сотрудничество двух стран. Наши политические отношения еще больше укрепятся.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал президент Ильхам Алиев на встрече с президентом Республики Конго Дени Сассу-Нгессо в расширенном составе.
Выразив надежду, что в результате реализации договоренностей, достигнутых по итогам визита, в торговом обороте появится положительная динамика, глава государства отметил: «Сегодня мы провели с Вами широкий обмен мнениями по вопросам сотрудничества в энергетической и сельскохозяйственной сферах, и вновь разногласий нет. Мы готовы к совместной работе в связи с COP29».