Քաղաքականություն  18 Ապրիլի 2024 - 16:58
Պաշտպանության նախարարի կողմից հաստատված 2024 թվականի պատրաստության պլանի համաձայն՝ Ադրբեջանի Ռազմաօդային ուժերի ավիացիոն միջոցները ուսումնավարժական թռիչքներ են իրականացրել։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ՊՆ-ից, նախ անձնակազմը ծանոթացել է անվտանգության կանոններին։ Ռազմական օդաչուների առողջական վիճակը ստուգելուց հետո իրականացվել են գործնական թռիչքներ։
Ըստ սցենարի՝ օդաչուները կատարել են թռիչքի և վայրէջքի առաջադրանքներ Սու-25ՄԼ և Սու-25 ինքնաթիռներով, ինչպես նաև կատարել են բարդ պիլոտաժային և մարտական մանևրներ տարբեր բարձրություններում։
Ռազմական օդաչուների մարտական պատրաստության բարելավման նպատակով իրականացված ուսումնավարժական թռիչքների ընթացքում հանձնարարված առաջադրանքների կատարվել են բարձր պրոֆեսիոնալիզմով։

ПОЛИТИКА  18 Апреля 2024 - 12:33
Согласно утвержденному министром обороны плану подготовки на 2024 год, авиационные средства ВВС Азербайджана выполнили учебно-тренировочные полеты.
Как сообщили Caliber.Az в Минобороны, сначала личный состав ознакомился с правилами безопасности. После проверки состояния здоровья военных летчиков были выполнены практические полеты.
В соответствии со сценарием летчики выполнили на самолетах Су-25ML и Су-25 задачи по взлету и посадке, а также выполнили сложные пилотажные и боевые маневры на различной высоте.
В ходе учебно-тренировочных полетов, проводимых с целью совершенствования боевой подготовки военных летчиков, поставленные задачи были выполнены с высоким профессионализмом.