22 Ապրիլի 2024 12:23
Ինչպես հայտնում է Сaliber.Az-ը, այս մասին ասել է Ֆիզուլիից նախկին հարկադիր տեղահանված Սահիլա Իբիշովան՝ կիսվելով իր տպավորություններով հայրենի քաղաք վերադառնալու նախօրեին։
Նա նշել է, որ իր թոռներին լուսանկարներով ցույց է տվել իրենց նախապապերի հողը, և այժմ նրանք հնարավորություն ունեն սեփական աչքերով տեսնել այդ վայրերը։
«Հիմա նրանք իրենց աչքերով կտեսնեն, թե որքան գեղեցիկ է Ֆիզուլին։ Մենք շատ ծրագրեր ունենք, աղոթում եմ Ամենակարողին, որ հնարավորություն տա դրանք իրականացնելու։ Թող Ալլահը լուսավորի մեր նահատակների հոգիները և քաջառողջություն տա գազիներին, ովքեր Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի գլխավորությամբ ազատագրեցին մեր հողերը»,- հավելել է Իբիշովան։

Сахиля Ибишова: Теперь внуки своими глазами увидят, как красив Физули
Как сообщает Report, об этом сказала бывшая вынужденная переселенка из Физули Сахиля Ибишова, делясь впечатлениями в преддверии возвращения в родной город.
Она отметила, что показывала своим внукам землю прадедов на фотографиях, теперь у них есть возможность увидеть эти места своими глазами.
«Теперь они своими глазами увидят, как красив Физули. У нас много планов, молю Всевышнего, чтобы дал нам возможность их реализовать. Да упокоит Аллах души наших шехидов и дарует крепкого здоровья гази, которые под руководством президента Азербайджана Ильхама Алиева освободили наши земли», - добавила С.Ибишова.