Քաղաքականություն  07 Մայիսի 2024 - 11:28
Ռուսաստանի Դաշնության փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը Մոսկվայում Ադրբեջանի էկոլոգիայի և բնական պաշարների նախարար Մուխտար Բաբաևի հետ քննարկել է Կլիմայի փոփոխության մասին ՄԱԿ-ի շրջանակային կոնվենցիայի Կողմերի 29-րդ համաժողովի (COP29) նախապատրաստական աշխատանքները, որը տեղի կունենա Բաքվում։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին հաղորդվում է ՌԴ կառավարության կայքում։
«Բանակցությունների ընթացքում քննարկել են երկու երկրների բնապահպանական համագործակցության ընթացիկ հարցերը և ՌԴ պատվիրակության մասնակցության նախապատրաստումը Կլիմայի փոփոխության մասին ՄԱԿ-ի շրջանակային կոնվենցիայի Կողմերի համաժողովի 29-րդ նստաշրջանին, որը նախատեսվում է անցկացնել հանրապետությունում։ Ադրբեջանի կողմից 2024 թվականի նոյեմբերին»,- ասված է հայտարարության մեջ։

ПОЛИТИКА  06 Мая 2024 - 23:51
Вице-премьер РФ Алексей Оверчук в Москве обсудил с министром экологии и природных ресурсов Азербайджана Мухтаром Бабаевым подготовку к 29-й Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (COP29), которая пройдет в Баку.
Как передает Caliber.Az, об этом сообщается на сайте правительства России.
«На переговорах рассмотрены актуальные вопросы природоохранного сотрудничества двух стран и подготовка участия российской делегации в 29-й сессии Конференции сторон Рамочной конвенции ООН по изменению климата, проведение которой запланировано в Азербайджанской Республике в ноябре 2024 года», - говорится в сообщении.
Отмечается, что во встрече приняли участие специальный представитель президента РФ по вопросам климата Руслан Эдельгериев, глава Росгидромета Игорь Шумаков, представители федеральных министерств двух стран.