Քաղաքականություն  07 Մայիսի 2024 - 11:45
Թուրքիայի Հանրապետության Քոնյա քաղաքում ընթանում են «Anatolian Phoenix-2024» միջազգային որոնողափրկարարական զորավարժությունները։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են Ադրբեջանի ՊՆ-ից, նախնական փուլում վարժանքների մասնակիցների համար տեղի է ունեցել ճեպազրույց, որտեղ մանրամասն խոսվել է զորավարժությունների նպատակի, սցենարի, անցկացման վայրի, տարբեր փուլերում կատարվելիք առաջադրանքների և անվտանգության կանոնների մասին:
Տարբեր երկրների զինվորականների մասնակցությամբ զորավարժություններում Ադրբեջանը ներկայացված է ՌՕՈՒ Օդադեսանտային և Որոնողափրկարարական ծառայությունների անձնակազմով, ավիացիոն միջոցներով, ինչպես նաև Ռազմածովային ուժերի հատուկ նշանակության ուժերով։

ПОЛИТИКА  07 Мая 2024 - 10:06
В городе Конья Турецкой Республики проходят международные поисково-спасательные учения «Anatolian Phoenix-2024».
Как сообщили Caliber.Az в Минобороны АР, на предварительном этапе для участников учений был проведен брифинг. На нем было подробно рассказано о цели, сценарии, месте проведения учений, задачах, которые будут выполнены на различных этапах, и правилах безопасности.
На учениях с участием военнослужащих разных стран Азербайджан представляют группа личного состава парашютно-десантной и поисково-спасательной служб ВВС, средства авиации, а также спецназ ВМС.