Քաղաքականություն  08 Մայիսի 2024 - 13:12
Ադրբեջանի նախագահի հատուկ հանձնարարությունների գծով ներկայացուցիչ Էլչին Ամիրբեկովը Իսրայելի արտաքին գործերի նախարարության քաղաքական տնօրեն Ալիզա Բին Նունի հետ քննարկել է իրավիճակը Հարավային Կովկասում և Մերձավոր Արևելքում։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին «X» սոցիալական ցանցի իր էջում գրել է Իսրայելի ԱԳՆ ներկայացուցիչ Ալիզա Բին Նունը։
«Մենք բարեկամական հանդիպում ունեցանք Ադրբեջանի նախագահի հատուկ հանձնարարությունների գծով ներկայացուցիչ, դեսպան Էլչին Ամիրբեկովի հետ: Քննարկումների ընթացքում շոշափվել են երկկողմ և տարածաշրջանային հիմնական հարցերը, հատուկ ուշադրություն է հատկացվել Հարավային Կովկասում և Մերձավոր Արևելքում ընթացիկ իրադարձություններին»,- ասվում է հրապարակման մեջ։

ПОЛИТИКА  08 Мая 2024 - 10:32
Представитель президента Азербайджана по особым поручениям Эльчин Амирбеков обсудил с политическим директором министерства иностранных дел Израиля Ализой Бин-Нун ситуацию на Южном Кавказе и Ближнем Востоке.
Как передает Caliber.Az, об этом представитель МИД Израиля Ализа Бин-Нун написала на своей странице в соцсети «Х».
«Провели дружескую встречу с представителем президента Азербайджана по особым поручениям, послом Эльчином Амирбековым. В ходе обсуждения затронуты основные двусторонние и региональные вопросы, также особое внимание было уделено текущим событиям на Южном Кавказе и Ближнем Востоке», — говорится в публикации.