15 Մայիսի 2024 09:32
Ադրբեջանի և Ուզբեկստանի պաշտպանության նախարարությունների կողմից ստորագրված 2024 թվականի երկկողմ համագործակցության պլանի համաձայն՝ ադրբեջանական բանակի ուսումնական կենտրոնում կայացել է երկրների ռազմական մասնագետների աշխատանքային հանդիպումը։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են Պաշտպանության նախարարությունից, ուզբեկստանցի հյուրերին տեղեկատվություն է տրվել՝ Անձնակազմի գլխավոր վարչության գաղափարական աշխատանքի և բարոյահոգեբանական ապահովման վարչության սպաների կողմից՝ ադրբեջանական բանակում գաղափարական աշխատանք կազմակերպելու և զինվորական հոգեբաններ պատրաստելու համար իրականացված միջոցառումների մասին: ճեպազրույց է ներկայացվել՝ կառավարման գործունեության հիմնական ուղղությունների վերաբերյալ։ Հատկապես ընդգծվել է, որ Ադրբեջանի նախագահ, Զինված ուժերի Գերագույն գլխավոր հրամանատար Իլհամ Ալիևի ղեկավարությամբ 44-օրյա Հայրենական պատերազմում տարած փառահեղ հաղթանակին նպաստող գործոններից է հանդիսանում՝ ադրբեջանական բանակի անձնակազմի բարձր բարոյահոգեբանական պատրաստվածությունը:

В соответствии с планом двустороннего сотрудничества на 2024 год, подписанным министерствами обороны Азербайджана и Узбекистана, в учебно-тренировочном центре азербайджанской армии состоялась рабочая встреча военных специалистов обеих стран.
Как сообщили Caliber.Az в Минобороны, узбекским гостям была предоставлена информация о мероприятиях, проведенных офицерами Управления по идеологической работе и морально-психологическому обеспечению Главного управления по личному составу, для организации идеологической работы в азербайджанской армии и подготовки военных психологов, был представлен брифинг об основных направлениях деятельности управления. Было особо подчеркнуто, что одним из факторов, способствовавших славной победе, одержанной в 44-дневной Отечественной войне под руководством президента Азербайджана, Верховного главнокомандующего Вооруженными силами Ильхама Алиева, является высокая морально-психологическая подготовка личного состава азербайджанской армии.
На встрече также были представлены различные учебные пособия по организации идеологической работы и морально-психологической подготовки в азербайджанской армии.