Ալիև. Մենք COP29-ին Տաջիկստանի ակտիվ մասնակցության հույս ունենք
Ես Տաջիկստանի նախագահին հրավիրել եմ մասնակցելու նոյեմբերին կայանալիք կլիմայական համաժողովին։ Այս հրավերն ընդունվել է։
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն ասել է՝ Տաջիկստանի նախագահ Էմոմալի Ռահմոնի հետ մամուլի համար հայտարարության մեջ։
«Մենք ակտիվորեն պատրաստվում ենք այս միջազգային իրադարձությանը և Տաջիկստանի ակտիվ մասնակցության հույս ունենք»,- նշել է պետության ղեկավարը՝ վստահություն հայտնելով, որ տաջիկ ընկերները մեծ ներդրում կունենան այս համաժողովի հաջող անցկացման և լավ արդյունքների հասնելու գործում։

Я пригласил президента Таджикистана принять участие в климатической конференции в ноябре. Это приглашение было принято.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал президент Азербайджана Ильхам Алиев в заявлении для прессы с президентом Таджикистана Эмомали Рахмоном.
«Мы активно готовимся к проведению этого международного мероприятия и рассчитываем на активное участие Таджикистана», - отметил глава государства, выразив уверенность, что таджикские друзья внесут большой вклад в успешное проведение этой конференции и достижение хороших результатов.