Ադրբեջանի մարդասիրական օգնությունն Ուկրաինային հասել է 40 միլիոն դոլարի
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը՝ ելույթ ունենալով Գերմանիայում Ուկրաինայի վերականգնմանը նվիրված համաժողովում։
Նախարարը նշել է, որ Ադրբեջանն առաջին երկրներից է, որը մարդասիրական օգնություն է ցուցաբերում Ուկրաինային և մինչ օրս մատակարարում է դեղորայք, սնունդ, էլեկտրագեներատորներ և այլն։
Միաժամանակ նշվել է, որ մեր երկրում իրականացվում է՝ ուկրաինական հակամարտությունից տուժած երեխաների համար բժշկական և սոցիալ-հոգեբանական վերականգնման ծրագիր։
Նշվել է, որ Ադրբեջանն աջակցում է Ուկրաինայում ենթակառուցվածքների վերականգնման ծրագրերին, մասնավորապես, Իրպենում արդեն ավարտվել է դպրոցի շենքի վերակառուցումը։

Азербайджанская гуманитарная помощь Украине достигла 40 млн долларов
Как сообщает Report, об этом заявил министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов в ходе выступления на конференции по восстановлению Украины в Германии.
Министр отметил, что Азербайджан является одной из первых стран, оказавших гуманитарную помощь Украине, и до сих пор поставляет лекарства, продовольствие, электрогенераторы и т.д.
Вместе с тем, было отмечено, что наша страна реализует программу медицинской и социально-психологической реабилитации для детей, пострадавших от конфликта в Украине.
Было отмечено, что Азербайджан поддерживает проекты по восстановлению инфраструктуры в Украине, в частности, уже завершена реконструкция здания школы в Ирпени.