Սաբինա Ալիևան հանդիպել է Թուրքիայի Սահմանադրական դատարանի նախագահի հետ ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
Ադրբեջանի օմբուդսմեն Սաբինա Ալիևան հանդիպել է՝ Թուրքիայի Հանրապետության Սահմանադրական դատարանի նախագահ Քադիր Օզքայայի գլխավորած պատվիրակության հետ։
Այս մասին Caliber.Az-ին հայտնել են Օմբուդսմենի գրասենյակից։
Ալիևան գոհունակությամբ ընդգծել է՝ Թուրքիայի և Ադրբեջանի օմբուդսմենի գրասենյակների միջև սերտ համագործակցության առկայությունը։
Նա պատմել է նաև՝ «Ադրբեջանի Հանրապետության մարդու իրավունքների հանձնակատարի (օմբուդսմենի) մասին» օրենքում կատարված փոփոխությունների մասին, որով ընդլայնվել է Օմբուդսմենի լիազորությունները՝ առողջական սահմանափակ հնարավորություններով անձանց և երեխաների իրավունքների պաշտպանության, խտրականության դեմ պայքարի, տեղեկատվության մատչելիության իրավունքի ապահովման ոլորտներում և այլն:

Сабина Алиева встретилась с председателем Конституционного суда Турции ФОТО
Омбудсмен Азербайджана Сабина Алиева встретилась с делегацией во главе с председателем Конституционного суда Турецкой Республики Кадиром Озкая.
Об этом Report сообщили в аппарате омбудсмена.
Алиева с удовлетворением подчеркнула наличие тесного сотрудничества между аппаратами омбудсменов Турции и Азербайджана.
Она также рассказала об изменениях, внесенных в закон "Об Уполномоченном по правам человека (Омбудсмене) Азербайджанской Республики", которые расширили мандат омбудсмена в сферах защиты прав людей с ограниченными возможностями здоровья и детей, борьбы с дискриминацией, обеспечения права на доступ к информации и пр.