Ադրբեջանցի զինծառայողները հաջողությամբ յուրացրել են իտալերենը ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
Պաշտպանության ազգային համալսարանի Ռազմական կառավարման ինստիտուտի Օտար լեզուների կենտրոնում տեղի է ունեցել իտալերենի դասընթացի ավարտական արարողություն։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ՊՆ-ից, Ռազմական կառավարման ինստիտուտի ռեկտորի պաշտոնակատար, գնդապետ Էլնուր Ալեսկերլին արարողության ժամանակ ասել է, որ Ադրբեջանի և Իտալիայի միջև հարաբերությունները ռազմական և այլ ոլորտներում հաջողությամբ զարգանում են։ Նա դասընթացն ավարտած զինծառայողներին հաջողություն է մաղթել հետագա ծառայության մեջ։
Այնուհետև Ադրբեջանում Իտալիայի ռազմական կցորդ, առաջին կարգի կապիտան Ջանֆրանկո Վիզինին շնորհակալություն է հայտնել Ազգային պաշտպանության համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական կազմին և սպաներին՝ դասընթացի բարձր կազմակերպման համար։ Նշվել է, որ ադրբեջանցի զինծառայողնները, ովքեր տիրապետում են իտալերենին, կկարողանան մասնակցել Իտալիայում տարբեր մասնագիտությունների դասընթացների և դրանով իսկ ընդլայնել իրենց գիտելիքներն ու հմտությունները։

Сегодня в Центре иностранных языков Института военного управления Национального университета обороны состоялась церемония выпуска курса по изучению итальянского языка.
Как сообщили Caliber.Az в Минобороны, исполняющий обязанности ректора Института военного управления полковник Эльнур Алескерли заявил на церемонии, что отношения между Азербайджаном и Италией в военной и других сферах успешно развиваются. Он пожелал завершившим курс военнослужащим успехов в дальнейшей службе.
Затем военный атташе Италии в Азербайджане капитан первого ранга Джанфранко Виззини выразил благодарность профессорско-преподавательскому и офицерскому составу Национального университета обороны за высокую организацию курса. Было отмечено, что владеющие итальянским языком азербайджанские военнослужащие смогут принять участие в курсах по различным специальностям в Италии и, тем самым, расширить свои знания и навыки.