«Ազերիգազ». Սկսվել են դեպի Շուշա և Աղդամ գազատարների անցկացման աշխատանքները
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են «Ազերիգազ» արտադրական միավորման մամուլի ծառայությունում, առաջին հերթին նախատեսվում է գազիֆիկացնել Շուշա և Աղդամ քաղաքները։
«Այս առումով նախագծային աշխատանքներ են սկսվել ինչպես մայրուղային գազատարների անցկացման, այնպես էլ ներքաղաքային գազատարների ցանցի կառուցման ուղղությամբ: Արդեն որոշվել են նոր գազատարների երթուղիներն ու միջանցքները, որոնք կանցկացվեն ինչպես Շուշայի, այնպես էլ Աղդամի երկայնքով, իսկ փաստաթղթերը ներկայացվել են Քաղաքաշինության և ճարտարապետության պետական կոմիտե։
Մարտին մենք նախատեսում ենք ավարտել նախագծման աշխատանքները։ Այդ աշխատանքների ավարտից հետո կհատկացվեն միջոցներ և կսկսվի Շուշա քաղաքի գազիֆիկացման ներքին ցանցի կառուցման աշխատանքները»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

«Азеригаз»: Начались работы по прокладке газовых линий в Шушу и Агдам
Как сообщили Caliber.Az в пресс-службе ПО «Азеригаз», в первую очередь планируется газификация городов Шуша и Агдам.
«В связи с этим начаты проектные работы как по прокладке магистральных газовых линий, так и по строительству сети внутригородских газовых линий. Уже определены маршруты и коридоры новых газовых линий, которые будут проложены как по Шуше, так и по Агдаму, и документы представлены в Государственный комитет по градостроительству и архитектуре.
В марте мы планируем завершить проектирование. После завершения проектных работ будет выделено финансирование и начаты работы по установке внутренней сети в связи с газификацией города Шуша», - говорится в сообщении.