Ջաբբարովը ելույթ է ունեցել՝ Վիեննայում ՕՊԵԿ-ի ֆորումի պանելային նիստում
Ադրբեջանի  տնտեսության նախարար Միքայիլ Ջաբարովը մասնակցել է՝ «Դեպի ռեսուրսների կայունության շարժում» պանելային նիստին՝ ՕՊԵԿ-ի Զարգացման միջազգային հիմնադրամի ֆորումի շրջանակներում:
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, նախարարն այս մասին գրել է Х սոցիալական ցանցի իր էջում.
«Մենք ելույթ ունեցանք ՕՊԵԿ-ի միջազգային զարգացման հիմնադրամի ֆորումի շրջանակներում կայացած՝ «Դեպի ռեսուրսների կայունության շարժում» պանելային նիստում: Ելույթի շրջանակներում մենք ընդգծեցինք՝ էներգետիկայի, ջրային և սննդի համակարգերի միջև փոխկապակցվածության արդյունավետ օգտագործման կարևորությունը: Մենք նշեցինք, որ կայունության պարտավորությունների պահպանումը, ապաածխածնացման առաջխաղացումը, կլիմայի փոփոխության դեմ պայքարի գործողությունները արագացնելու համար գործընկերությունների ամրապնդումը և նորարարական լուծումների կիրառման խրախուսումը կարևոր նշանակություն ունեն՝ երկարաժամկետ կայունության հասնելու համար», - գրել է Ջաբարովը: