Չինաստանի դեսպան. Պեկինը հետաքրքրված է Բաքվի հետ բոլոր ոլորտներում գործընկերության զարգացմամբ
Ադրբեջանի գյուղատնտեսության նախարար Մեջնուն Մամեդովը հանդիպել է Բաքվում Չինաստանի դեսպան Լյու Մեյի հետ։
Caliber.Az-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է գյուղատնտեսության նախարարությունը։
Հանդիպմանը Մամեդովը նշել է, որ Ադրբեջանի և Չինաստանի միջև համագործակցությունը դինամիկ զարգանում է բոլոր ոլորտներում։ Նրա խոսքով Ադրբեջանը լիովին աջակցում է՝ Չինաստանի հետ առևտրատնտեսական հարաբերությունների ամրապնդմանն ուղղված բոլոր նախաձեռնություններին։
«Հանդիպմանը քննարկվել են այնպիսի հարցեր, ինչպիսիք են՝ պայմանագրա-իրավական բազայի և գյուղատնտեսության ոլորտում համագործակցության ամրապնդումը, գյուղատնտեսության հարցերով համատեղ աշխատանքային խմբի ստեղծումը, գյուղատնտեսական և պարենային արտադրանքի ապրանքաշրջանառության ավելացումը, գյուղատնտեսական ոլորտ ժամանակակից տեխնոլոգիաների փոխանցումը ագրարային հատված, ինչպես նաև գյուղատնտեսական հետազոտությունների և նորարարությունների ոլորտում համագործակցությունը», - նշվում է հաղորդագրության մեջ։
Դեսպանն իր հերթին ընդգծել է, որ Չինաստանը հանդիսանում է Ադրբեջանի բարեկամ երկիր և հետաքրքրված է բոլոր ոլորտներում գործընկերության զարգացմամբ։ Նա նշել է գյուղատնտեսության, նորարարության և տեխնոլոգիաների ոլորտում համագործակցության ընդլայնման մեծ ներուժը։