Բաքուն կհյուրընկալի Ադրբեջանի առաջին միջազգային ներդրումային ֆորումը
Ադրբեջանի Առաջին միջազգային ներդրումային ֆորումը (AIIF 2025) կանցկացվի Բաքվում՝ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հովանու ներքո։
Caliber.Az-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է Ադրբեջանի արտահանման և ներդրումների խրախուսման գործակալությունը (AZPROMO):
Տնտեսության նախարարության և AZPROMO-ի կողմից կազմակերպված՝ Եվրոպական «Ambrosetti»  տան (TEHA) հետ ռազմավարական գործընկերությամբ, ինչպես նաև  Euronews-ի  ու «Sea Breeze-»ի տեղեկատվական և կազմակերպչական աջակցությամբ, ֆորումը սեպտեմբերի 22-23-ը կմիավորի՝  պետական մարմինների ներկայացուցիչների, բիզնեսի ղեավարների և միջազգային ներդրողների։
«Միջոցառումների ծրագիրը ներառում է՝ լիագումար նիստեր, ինստիտուցիոնալ և պանելային նիստեր, թեմատիկ քննարկումներ և ցուցահանդես՝ նվիրված մեր երկրի ներդրումային հնարավորություններին և ներուժին։
Երկօրյա ֆորումում կքննարկվի տարածաշրջանային համագործակցությունը և ներդրումային հեռանկարները՝ էներգետիկայի, տրանսպորտի, արդյունաբերության, գյուղատնտեսության, թվային զարգացման, առողջապահության և անշարժ գույքի ոլորտներում», - նշվում է տեղեկատվության մեջ։