Պետական ​​կոմիտե. Կմեկնարկի ադրբեջանցիների Լաչին քաղաք, Զաբուխ և Սուս գյուղեր վերադարձը ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Լաչին քաղաքի, Զաբուխ և Սուս գյուղերի օկուպացիայի ժամանակ Հայաստանի կողմից իրականացված ռազմական հանցագործության հետևանքների վերացումը, այդ թվում՝ հայերի անօրինական բնակեցումը, թույլ կտա այդ վայրերի իրական տերերին վերադառնալ հայրենիք։
Այդ մասին Caliber.Az-ին հայտնել են Ադրբեջանի փախստականների և հարկադիր վերաբնակների հարցերով պետական կոմիտեում:
Լաչինի շրջանի Զաբուխ գյուղի բնակիչ Ալիև Ալլահվերդի Աշրաֆ օղլուն շնորհակալություն է հայտնել նախագահ, Գերագույն գլխավոր հրամանատար Իլհամ Ալիևին, առաջին փոխնախագահ Մեհրիբան Ալիևային, ադրբեջանական քաջարի բանակին, մեր հերոս զինվորներին և սպաներին՝ հայրենի հողերը օկուպացիայից ազատագրման համար։ Նա նշել է, որ Զաբուխ վերադառնալուց հետո նրանք կվերակառուցեն իրենց տները և ավելի լավ կապրեն, քան նախկինում։
Պետական կոմիտեի պատրաստած տեսանյութում բնակիչները կիսվում են իրենց մտքերով հայրենի հողեր վերադառնալու վերաբերյալ, որոնք միշտ պատկանել են Ադրբեջանին։

Госкомитет: Начнется возвращение азербайджанцев в город Лачин, села Забух и Сус
Устранение последствий военного преступления, совершенного Арменией во время оккупации в городе Лачин, селах Забух и Сус, в том числе незаконного заселения армян, позволит настоящим владельцам этих мест вернуться на родину.
Об этом Report сообщили в Государственном комитете по делам беженцев и вынужденных переселенцев Азербайджана.
Житель села Забух Лачинского района Алиев Аллахверди Ашраф оглу выразил благодарность президенту, Верховному главнокомандующему Ильхаму Алиеву, первому вице-президенту Мехрибан Алиевой, доблестной Азербайджанской армии, нашим героическим солдатам и офицерам за освобождение родных земель от оккупации. Он отметил, что после возвращения в Забух они отстроят дома и будут жить еще лучше, чем раньше.
В подготовленном Госкомитетом видеоролике жители делятся своими мыслями о возвращении на родные земли, которые всегда принадлежали Азербайджану.