Ադրբեջանում Երկրորդ համաշխարհային պատերազմի մասնակիցներին միանվագ օգնություն է տրամադրվել
Միանվագ նյութական օգնություն է տրամադրվել 1941-1945 թվականներին Երկրորդ համաշխարհային պատերազմին մասնակցած անձանց, զոհված կամ հետագայում մահացած զինվորների այրիներին, ինչպես նաև թիկունքում անձնուրաց աշխատանքի համար շքանշաններով և մեդալներով պարգևատրված անձանց։
Այս մասին հաղորդում է Caliber.Az-ը՝ հղում անելով Աշխատանքի և սոցիալական ապահովության նախարարությանը։
Նախագահ Իլհամ Ալիևի կարգադրության համաձայն՝ Երկրորդ համաշխարհային պատերազմում հաղթանակի 80-ամյակի կապակցությամբ նախարարությունը Երկրորդ համաշխարհային պատերազմի յուրաքանչյուր մասնակցին վճարել է 2500 մանաթի չափով միանվագ նյութական օգնություն:
Երկրորդ համաշխարհային պատերազմի ժամանակ զոհված կամ հետագայում մահացած զինվորների այրիներին, այդ ժամանակահատվածում թիկունքում անձնուրաց աշխատանքի համար շքանշաններով և մեդալներով պարգևատրված անձանց, Երկրորդ համաշխարհային պատերազմի ժամանակ Լենինգրադի պաշտպանության համար համապատասխան մեդալով և կրծքանշանով պարգևատրված անձանց, ինչպես նաև Լենինգրադի շրջափակման մասնակիցներին՝ 1250 մանաթի չափով միանվագ նյութական օգնություն է տրամադրվել։
Կարգադրությունը վերաբերում է ընդհանուր առմամբ 2340 մարդու, այդ թվում՝ Երկրորդ համաշխարհային պատերազմի մասնակիցներին և այլ համապատասխան անձանց։