Հայերի կողմից վանդալիզմի հերթական ակտ Ադրբեջանի տարածքում
Սոցցանցերում, այդ թվում՝ Facebook-ի և Telegram-ի ալիքներում հրապարակվել են նոր լուսանկարներ և տեսանյութեր, որոնք ապացուցում են Ադրբեջանի տարածքում հայերի կողմից իրականացվող վանդալիզմի ակտերը։
Caliber.Az-ի փոխանցմամբ՝ կադրերում երևում է, թե ինչպես է Լաչինի շրջանի գյուղերից մեկում ապօրինի բնակվող Հայաստանի քաղաքացին հրկիզում իր տունը։
Նա իր արարքը հիմնավորել է գյուղը Ադրբեջանի վերահսկողության տակ վերադարձնելով ու ասել, որ դա արել է, որպեսզի տունը չմնա ադրբեջանցիներին։
Հիշեցնենք, որ Ադրբեջանի տարածքում բնակեցված հայերի նման գործողություններն արդեն սովորական են դարձել։ 44-օրյա Հայրենական պատերազմի ընթացքում նրանք վնասել են ազատագրված տարածքների բազմաթիվ օբյեկտներ, այդ թվում՝ Քելբեջարի շրջանը լքելու ժամանակ։
Նշենք, որ Ադրբեջանը ավարտել է Լաչինի միջանցքի այլընտրանքային նոր ճանապարհի իր մասի շինարարությունը, ինչպես պահանջում է նոյեմբերի 10-ի հայտարարության 6-րդ կետը։ Հայաստանը փորձեց ձգձգել ժամանակը. Պաշտոնական Բաքուն Երևանին վերջնաժամկետ է տվել մինչև օգոստոսի 25-ը՝ Լաչինի միջանցքի (Լաչին քաղաք, Զաբուխ և Սուս գյուղեր) ազատման համար։

Очередной акт вандализма армян на территории Азербайджана
В социальных сетях, в том числе в Facebook и Telegram-каналах, опубликованы новые фото и видео, доказывающие акты вандализма армян на территории Азербайджана.
Как передает Caliber.Az, на кадрах видно, как гражданин Армении, незаконно проживающий в одном из сел Лачинского района, поджигает свой дом.
Свой поступок он обосновал возвращением села под контроль Азербайджана и сказал, что сделал это для того, чтобы дом не остался азербайджанцам.
Напомним, что подобные действия армян, поселившихся на территории Азербайджана, уже стали обычным явлением. В ходе 44-дневной Отечественой войны они повредили многие объекты на освобожденных территориях, в том числе когда они покидали Кяльбаджарский район.
Отметим, что Азербайджан завершил строительство своей части альтернативной новой дороги Лачинского коридора, как того требует п. 6 заявления от 10 ноября. Армения пыталась затянуть время. Официальный Баку дал Еревану срок для освобождения Лачинского коридора (город Лачин, села Забух и Сус) до 25 августа.