ՀՀ առողջապահության նախարարությունը հերքել է ՀՀ ՊՆ-ին. քաղաքացիական անձինք չեն տուժել
Սեպտեմբերի 13-ին՝ ժամը 05:00-ի դրությամբ, Հայաստանի քաղաքացիական բնակչության շրջանում տուժածերի մասին տեղեկություններ չկան։
Ինչպես տեղեկացնում է Caliber.Az-ը, այս մասին հայտնում է Հայաստանի առողջապահության նախարարությունը։
Հայաստանի Առողջապահության նախարարությունը նույնպես հերքել է ավելի վաղ տարածված տեղեկությունները, թե իբր Ադրբեջանի զինված ուժերը կրակ են բացել շտապօգնության մեքենայի վրա։
«Չակատենում շտապօգնության խումբը չի տուժել»,- հայտնել են Հայաստանի առողջապահության նախարարությունից։
Այսպիսով, գործակալությունը հերքել է Հայաստանի օմբուդսմեն Քրիստինա Գրիգորյանի չհիմնավորված մեղադրանքներն այն մասին, թե իբր Ադրբեջանի զինված ուժերը միտումնավոր գնդակոծում են քաղաքացիական ենթակառուցվածքները, այդ թվում՝ բժշկական բրիգադը։

Минздрав Армении опроверг Минобороны РА: Гражданские не пострадали
По состоянию на 05.00 13 сентября информация о пострадавших среди гражданского населения Армении не поступала.
Как передает Caliber.Az, об этом сообщило Министерство здравоохранения Армении.
Минздрав Армении также опроверг появившиеся ранее сообщения о том, что ВС Азербайджана якобы обстреляли карету скорой помощи.
«Бригада скорой помощи в Чакатене не пострадала», - заявил армянский Минздрав.
Тем самым ведомство дезавуировало голословные обвинения омбудсмена Армении Кристины Григорян о том, что ВС Азербайджана якобы намеренно обстреливают объекты гражданской инфраструктуры, в том числе бригаду медиков.
Опровержение Минздрава Армении в очередной раз подтвердило заявление Минобороны Азербайджана – азербайджанская армия уничтожает лишь легитимную военную инфраструктуру противника, и не держит под прицелом гражданские объекты и невинных людей.