Անջատողական հանցախմբի հերթական ապատեղեկատվությունը Ղարաբաղում
Ղարաբաղում անջատողական վարչակարգի մնացորդների «Ներքին գործերի նախարարը» հերթական զավեշտալի տեղեկությունն է տարածել. Հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ ադրբեջանական բանակի զինծառայողները, իբր, կրակ են բացել գյուղատնտեսական աշխատանքներով զբաղվող 43-ամյա քաղաքացու և նրա կառավարած տեխնիկայի ուղղությամբ։
Ի դեպ, անջատողական վարչակարգի համար, հատկապես վերջին շրջանում, արդեն սովորություն է դարձել նման կեղծ տեղեկություններ տարածելը։
Հասկանալի է, որ Խանքենդիում ավազակապետական վարչակարգը միտումնավոր կիրառում է այդ մարտավարությունը՝ ապատեղեկատվության միջոցով փորձելով ուշադրություն հրավիրել իր վրա։
Բացի այդ, Ադրբեջանի Պաշտպանության նախարարությունը բազմիցս հայտարարել է, որ անգամ Հայրենական պատերազմի ժամանակ, ի տարբերություն Հայաստանի Զինված ուժերի, ադրբեջանական բանակը երբեք կրակ չի բացել խաղաղ բնակչության և օբյեկտների վրա։ Մեր բանակի թիրախը միայն հակառակորդի օրինական ռազմական թիրախներն էին։

Очередная дезинформация сепаратистского бандформирования в Карабахе
«Министр внутренних дел» остатков сепаратистского режима в Карабахе распространил еще одну нелепую информацию. В сообщении отмечается, что военнослужащие азербайджанской армии якобы обстреляли 43-летнего жителя, занимавшегося сельскохозяйственными работами, и технику, которой он управлял.
Впрочем, это уже стало привычкой для сепаратистского режима, особенно в последнее время, распространять такую ложную информацию.
Совершенно очевидно, что бандитский режим в Ханкенди целенаправленно использует эту тактику, пытаясь привлечь внимание к себе посредством дезинформации.
Кроме того, Министерство обороны Азербайджана неоднократно заявляло, что даже во время Отечественной войны, в отличие от Вооруженных сил Армении, азербайджанская армия никогда не открывала огонь по гражданским лицам и объектам. Целью нашей армии были только легитимные военные цели противника.