«Նրանք այնքան շատ լեգենդներ են հորինել իրենց պատմության մասին, որ իրենք էլ են սկսել հավատալ իրենց հորինածին» Ալիևը՝ հայկական ֆանտազիաների մասին
25 Նոյեմբերի 2022 15:45
Հայերն իրենց երեխաներին դաստիարակում են Թուրքիայի և Ադրբեջանի հանդեպ ատելության ոգով:
Այս մասին նոյեմբերի 25-ին հայտարարել է նախագահ Իլհամ Ալիևը «Միջին միջանցքի երկայնքով. աշխարհաքաղաքականություն, անվտանգություն և տնտեսություն» միջազգային համաժողովում, տեղեկացնում է «Ազերթաջ»-ը:
«Ինչ վերաբերում է տարածաշրջանում խաղաղ գոյակցության տրամադրություններին, ապա տասնամյակներ շարունակ հայ հասարակությունը թունավորվել է, թունավորվել հայկական սփյուռքի և հայ ազգայնականների կողմից իրականացվող քարոզչությամբ։ Սա է պատճառներից մեկը, թե ինչ արեցին նրանք Ղարաբաղի ադրբեջանական քաղաքներում ու գյուղերում, ինչպես նաև ադրբեջանցիների դեմ։ Հայերն իրենց երեխաներին դաստիարակում են Թուրքիայի և Ադրբեջանի հանդեպ ատելության ոգով»,- ասել է պետության ղեկավարը։
Նախագահի խոսքով, Հայաստանում թուրքաֆոբիան և ադրբեջանաֆոբիան դարձել են գաղափարախոսություն. «Նրանք այնքան շատ լեգենդներ են հորինել իրենց պատմության և պատմական դեմքերի մասին, որ իրենք էլ են սկսել հավատալ իրենց հորինածին: Հայաստանի ողջ պատմությունը, Հայաստանի բոլոր հիմնական պատմական ապրանքները կեղծ են»,- հավելել է Իլհամ Ալիևը։

«Они выдумали столько легенд о своей истории, что начали верить в свои выдумки» Алиев об армянских фантазиях
25 Ноября 2022 13:35
Армяне воспитывают своих детей в духе ненависти к Турции и Азербайджану.
«Что касается настроя на мирное сосуществование в регионе, то в течение десятилетий армянская общественность была отравлена, отравлена пропагандой, ведущейся
армянской диаспорой и армянскими националистами. Это и есть одна из причин того, что они устроили в азербайджанских городах и селах Карабаха, а также против азербайджанцев. Армяне воспитывают своих детей в духе ненависти к Турции и Азербайджану»,- сказал глава государства.
По словам президента, туркофобия и азербайджанофобия стали идеологией в Армении. «Они выдумали столько легенд о своей истории и исторических личностях, что начали верить в свои выдумки. Вся история Армении, все главные исторические продукты Армении являются фальшивыми»,- добавил Ильхам Алиев.