08 Փետրվարի 2023 17:07
Ադրբեջանական ժողովուրդը կամավոր բերում է այն, ինչ ունի՝ եղբայրներին, իր հարազատ եղբայրներին աջակցելու համար՝ մեկը վերմակ է բերում, մեկը՝ ներքնակ, մեկը՝ բաճկոն։ Ոչ ոք չի զլանում, բոլորն ամեն ինչ անում են հնարավորության սահմաններում։
Ինչպես հայտնում է Ազերթաջը, այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը՝ մեր երկրում Թուրքիայի Հանրապետության դեսպան Ջահիթ Բաղչիի հետ զրույցում։
«Մենք ևս մեկ անգամ ցույց ենք տալիս ամբողջ աշխարհին, որ իսկապես եղբայրական հարաբերություններ կան ոչ միայն պետությունների, պետությունների ղեկավարների, այլև մարդկանց մակարդակով, և դա բնական է»,- նշել է պետության ղեկավարը։
Ընդգծելով, որ մեր հասարակական կազմակերպությունները նույնպես իրենց աջակցությունն են ցուցաբերում, Ադրբեջանի նախագահն ասել է. «Հեյդար Ալիևի Հիմնադրամն արդեն մեծ նախաձեռնություն է սկսել։ Հիմնադրամի բոլոր ռեսուրսները, Հիմնադրամում աշխատող բոլոր մարդիկ արդեն միացել են այս օգնության արշավին»։

Президент: Азербайджанский народ добровольно поддерживает своих родных братьев
Азербайджанский народ добровольно приносит то, что у него есть, чтобы поддержать братьев, своих родных братьев: кто-то приносит одеяла, кто-то – матрасы, кто-то – куртки. Никто не скупится, каждый делает все по мере возможности.
Как сообщает Азертадж, об этом заявил президент Азербайджана Ильхам Алиев в беседе с послом Турецкой Республики в нашей стране Джахитом Багджи.
«Мы еще раз показываем всему миру, что по-настоящему братские отношения существуют не только на уровне государств, глав государств, но и на уровне людей, и это естественно»,- отметил глава государства.
Подчеркивая, что наши общественные организации также оказывают свою поддержку, Президент Азербайджана сказал: «Фонд Гейдара Алиева уже дал старт большой инициативе. Все ресурсы Фонда, все люди, работающие при Фонде, уже подключились к этой кампании помощи».