Շուշան ընդլայնում է մշակութային կապերը քույր քաղաքի հետ
Շուշայի շրջանում Ադրբեջանի նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Այդին Քերիմովի գլխավորությամբ՝ հատուկ ներկայացուցչության և Շուշա քաղաքի պետական արգելոցի վարչության պատասխանատու աշխատակիցները պաշտոնական այցով գտնվում են Շուշայի քույր քաղաք Վելիկո Տիրնովոյում (Բուլղարիա):
«Ազերթաջ»-ի փոխանցմամբ՝ այցի նպատակն է ընդլայնել Վելիկո Տիրնովոյի և Շուշայի մշակութային կապերը և փոխայցելություններ կազմակերպել։ Այցի ընթացքում Այդին Քերիմովը հանդիպումներ է ունեցել Վելիկո Տիրնովոյի քաղաքապետ Դանիել Պանովի և մարզի նահանգապետ Գեորգի Գուգուչկովի հետ, որոնց հետ քննարկել է պատմական քաղաքների միջև հետագա համագործակցությունը։
Այցի ընթացքում Այդին Քարիմովն այցելել է նաև Տրապեզիցա ճարտարապետական արգելոց-թանգարան, որը 2016-ին վերականգնվել է Հեյդար Ալիևի Հիմնադրամի կողմից:

Шуша расширяет культурные связи с городом-побратимом
Под руководством специального представителя президента Азербайджана в Шушинском районе Айдына Керимова ответственные сотрудники спецпредставительства и управления государственного заповедника города Шуша находятся с официальным визитом в городе-побратиме Шуши – Велико-Тырново (Болгария).
Как передает Азертадж, цель визита - расширение культурных связей между Велико-Тырново и Шушой и организация взаимных визитов. В рамках визита Айдын Керимов провел встречи с мэром города Велико-Тырново Даниэлем Пановым и губернатором области Георгием Гугучковым, с которыми обсудил дальнейшее сотрудничество исторических городов.
Во время визита Айдын Керимов также побывал в архитектурном музее-заповеднике «Трапезица», который был восстановлен Фондом Гейдара Алиева в 2016 году.