Փաշինյան. Խաղաղության պայմանագիրը «մեր երազանքների փաստաթուղթը» չի լինելու
«Եթե ունենանք իրավիճակ, որ մնացել է 2-3 օր, որ ինչ-որ թուղթ ենք ստորագրելու (Ադրբեջանի հետ-Խմբ.), իրականում լավ նորություն է, նշանակում է՝ բանակցային գործընթացում ունեցել ենք առաջընթաց»:
Ինչպես տեղեկացնում է Caliber.Az-ը՝ վկայակոչելով հայկական մամուլին, այս մասին մարտի 14-ին մամուլի ասուլիսում ասել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Փաշինյանը նշել է, որ խաղաղության պայմանագիր ստորագրելու պատրաստակամությունը ամենևին չի նշանակի, որ հայկական կողմին հաջողվել է հասնել իր «երազանքների փաստաթղթին», այլ միայն ենթադրելու է, որ ստորագրված փաստաթուղթը կարող է երկարաժամկետ խաղաղություն, կայունություն և զարգացում ապահովել տարածաշրջանում։

Пашинян: Мирный договор не будет «документом нашей мечты»
«Если мы достигнем ситуации, когда до подписания документа (мирного договора с Азербайджаном – ред.) останется один, два, три дня – это в реальности станет хорошей новостью, а не плохой, потому что это будет означать, что нам удалось достичь прогресса на переговорах».
Как передает Caliber.Az со ссылкой на армянские СМИ, об этом заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян сегодня, 14 марта, на пресс-конференции.
Пашинян отметил, что готовность подписать мирный договор вовсе не будет означать, что армянской стороне удалось достичь «документа своей мечты», а всего лишь будет предполагать, что подписываемый документ может обеспечить долгосрочный мир, стабильность и развитие в регионе.