Մարտի 24-ին, ժամը 15:35-ին, Սամուխի շրջանի Սալահլը գյուղի մոտ գտնվող սահմանային հենակետի ծառայողական տարածքում՝ ՊՍԾ սահմանապահ զորքերի «Շամքիր» սահմանապահ ջոկատից բերման են ենթարկվել՝ Ադրբեջանից Վրաստանի ուղղությամբ պետական սահմանը խախտելու փորձ կատարող Պակիստանի 5 քաղաքացի:
Պետական Սահմանապահ ծառայությունից Caliber.Az-ին հայտնել են, որ հետաքննության ընթացքում պարզվել է, որ օրինական ճանապարհով երկիր ժամանած ձերբակալվածները մտադրվել են խախտել պետական սահմանը, Ադրբեջանից տեղափոխվել Վրաստան, իսկ այնտեղից՝ եվրոպական երկրներից մեկը։
Փաստի վերաբերյալ շարունակվում են օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումները՝ անօրինական միգրացիայի ուղիները բացահայտելու և չեզոքացնելու ուղղությամբ։

При попытке нарушить государственную границу Азербайджана задержаны пять граждан Пакистана
24 марта в 15:35 на служебной территории пограничной заставы, расположенной вблизи села Салахлы Самухского района, пограничного отряда «Шамкир» пограничных войск Государственной пограничной службы были задержаны пять граждан Пакистана, пытавшихся нарушить государственную границу в направлении из Азербайджана в Грузию.
Как сообщили Caliber.Az в ГПС, в ходе расследования было установлено, что задержанные, прибывшие в страну законным путем, намеревались нарушить государственную границу, мигрировать из Азербайджана в Грузию, а оттуда - в одну из европейских стран.
По факту продолжаются оперативно-следственные мероприятия для выявления и нейтрализации канала нелегальной миграции.