«Գալաթասարայի» նախագահը Իլհամ Ալիևի մարզահագուստ է հանձնել թիմի խաղացողների ինքնագրերով
Մարտի 26-ին Բաքվի Օլիմպիական մարզադաշտում Աղդամի «Ղարաբաղ» և Ստամբուլի «Գալաթասարայ» բարեգործական խաղից առաջ՝ թուրքական ակումբի ղեկավար Դուրսուն Օզբեկը Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին է հանձնել թիմի խաղացողների ստորագրությամբ համազգեստ, ինչպես նաև այլ հիշարժան նվերներ։
Ինչպես տեղեկացնում է AZERTAC-ը, հանդիպումն ավարտվել է հյուրերի հաղթանակով՝ 2։1 հաշվով։ «Գալաթասարայի» գոլերը խփել են Բ.Գոմիսը (4-րդ րոպե) և Մ.Իկարդին (87): «Ղարաբաղի» միակ գոլը 19-րդ րոպեին խփել է Ռ.Ջիջան։
Նշենք, որ խաղից ստացված ողջ հասույթը կուղղվի անցյալ փետրվարին Թուրքիայում տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժից տուժածներին օգնելուն։

Президент «Галатасарая» вручил Ильхаму Алиеву форму с автографами игроков команды
26 марта на Бакинском олимпийском стадионе перед благотворительным матчем между агдамским «Карабахом» и стамбульским «Галатасараем», глава турецкого клуба Дурсун Озбек вручил президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву форму с автографами игроков команды, а также другие памятные подарки.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, встреча завершилась победой гостей со счетом 2:1. Голы за «Галатасарай» забили Б.Гомис (4-я минута) и М.Икарди (87). Единственный мяч «Карабаха» на 19-й минуте забил Р. Джиджа.
Отметим, что все средства, вырученные с матча, пойдут в помощь жертвам от разрушительного землетрясения, случившегося в Турции в минувшем феврале.