Թուրքական պետությունների ֆուտբոլային ակումբների միջև կարող է՝ Հեյդար Ալիևի հիշատակին նվիրված մրցաշար անցկացվել
28 Մարտի 2023 14:51
Թուրքական պետությունների ֆուտբոլային ակումբների միջև կարող է՝ համազգային առաջնորդ Հեյդար Ալիևի 100-ամյակին նվիրված մրցաշար անցկացվել։
Caliber.Az-ը Milliyet-ին հղումով հայտնում է, որ նման առաջարկով հանդես է եկել՝ թուրքական «Գալաթասարայ» ֆուտբոլային ակումբի նախագահ Դուրսուն Օզբեկը։
Նշվում է, որ մրցաշարը կարող է անցկացվել օգոստոսի վերջին։
Հիշեցնենք, որ «Ղարաբաղ» և «Գալաթասարայ» թիմերը բարեգործական հանդիպում են անցկացրել Բաքվում։ Բաքվի Օլիմպիական մարզադաշտում կայացած հանդիպումն ավարտվել է Թուրքիայի ներկայացուցչի հաղթանակով՝ 2։1 հաշվով։ Խաղից ստացված ողջ հասույթը կուղղվի Թուրքիայում երկրաշարժից տուժածներին օգնելուն։

Между футбольными клубами тюркских государств может пройти турнир, посвященный памяти Гейдара Алиева
СПОРТ  28 Марта 2023 - 13:00
Между футбольными клубами тюркских государств может пройти турнир, посвященный 100-летию со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева.
Как сообщает Report со ссылкой на Milliyet, с подобным предложением выступил президент турецкого футбольного клуба «Галатасарай» Дурсун Озбек.
Отмечается, что турнир может пройти в конце августа.
Напомним, что команды «Карабах» и «Галатасарай» провели в Баку благотворительный матч. Прошедший на Бакинском олимпийском стадионе матч завершился победой турецкого представителя со счетом 2:1. Все доходы от игры будут направлены для помощи пострадавшим от землетрясения в Турции.