Հայաստանը պատանդ է վերցրել ադրբեջանցի մարզիկներին
Երեկ Երևանում դրոշի այրման միջադեպից հետո Ադրբեջանի ծանրամարտի հավաքականը որոշել է չմասնակցել այս օրերին Հայաստանում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությանը։
Ինչպես հայտնի է դարձել Caliber.Az-ին, մեր թիմի համար ամրագրվել են Երևան-Անթալիա չվերթի տոմսեր։ Ժամը 02.55-ին մեր թիմի անդամները պետք է թռչեին Անթալիա, ապա Բաքու։
Ի՞նչ եղավ հետո:
Հայերը «անվտանգության» պատրվակով մեր թիմին դուրս չեն թողել հյուրանոցից։ Փաստորեն, մեր թիմին պատանդ են պահում մրցումներին մասնակցելուց հրաժարվելուց հետո։ Այս ամենը տեղի է ունենում Ադրբեջանի դրոշի հրկիզումից հետո այն միջոցառման ժամանակ, որն անձամբ բացել է Փաշինյանը, որին մասնակցել են Ծանրամարտի աշխարհի և Եվրոպայի ֆեդերացիաների նախագահներ Մոհամմեդ Ջալուդը և Անտոնիո Կոնֆլիտին։
Հաջորդ քայլը ո՞րն է: Իսկ հետո Երևանում կկրկնե՞ն «Մյունխեն -1972»-ը: Հիշեցնենք, որ Մյունխենի օլիմպիական խաղերում ահաբեկչություն էր իրականցվել պաղեստինյան ահաբեկչական «Սև Սեպտեմբեր» կազմակերպության անդամների կողմից, որին զոհ դարձան Իսրայելի օլիմպիական հավաքականի 11 անդամներ (4 մարզիչ, 5 մարզիկ և երկու մրցավար) և մեկ գերմանացի ոստիկան:
Հաշվի առնելով հայկական ահաբեկչության ավանդույթները և Հայաստանում ադրբեջանցի ռազմագերու դաժան ծեծի ենթարկելու վերջին տեսանյութը՝ պետք է շտապ միջոցներ ձեռնարկել մեր պատվիրակության անդամներին ազատելու համար։

Армения взяла азербайджанских спортсменов в заложники
После вчерашнего инцидента в Ереване с сожжением флага, сборная Азербайджана по тяжелой атлетике решила не принимать участие в Чемпионате Европы по тяжелой атлетике, который проходит в эти дни в Армении.
Как стало известно Сaliber.Az, для нашей сборной были забронированы билеты на рейс Ереван-Анталия. В 02.55 члены нашей сборной должны были вылететь в Анталию, а затем в Баку.
Что произошло дальше?
Армяне под предлогом «безопасности» не выпустили нашу сборную из отеля. По сути, они держат нашу сборную в заложниках после отказа от участия в соревнованиях. Все это происходит после сожжения азербайджанского флага на мероприятии, которое открывал лично Пашинян, и на котором присутствовали президенты Всемирной и европейской федераций по тяжелой атлетике Мухаммед Джалуд и Антонио Конфлитти.
Что дальше? А дальше, в Ереване повторят «Мюнхен -1972»? Напомним, что в том году произошел теракт на мюнхенской Олимпиаде, совершённый членами террористической палестинской организации «Чёрный сентябрь», жертвами которого стали 11 членов израильской олимпийской сборной (4 тренера, 5 участников соревнований и двое судей) и один западногерманский полицейский. Учитывая традиции армянского терроризма и последнее видео с нашим военнопленным, которого жестоко избили в Армении, требуется предпринять неотложные меры для освобождения нашей делегации.