Տարածաշրջան  27 Ապրիլի 2024 - 10:24
«Հայաստանի գործադիր իշխանության ներկայացուցիչները տարբեր պատճառներով խուսափում են՝ իշխող կուսակցության պատգամավորների հետ փակ հանդիպումներից».
Caliber.Az-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին գրում է հայկական «Ժողովուրդ»-ը։
«Անգամ ապրիլի սկզբին Բրյուսելում տեղի ունեցած հանդիպումից հետո, իշխող կուսակցության պատգամավորներն անհամբեր սպասում են Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպմանը՝ իրենց հուզող հարցերի պատասխանները ստանալու համար, իսկ վերջերս ամեն ինչին ավելացել է սահմանի սահմանազատումը։ Սակայն Փաշինյանը մեկ ամիս է՝ խուսափում է այս հանդիպումներից։
Ինչպես հայտնի է դարձել հրապարակմանը, երեկ ԱԺ-ում նախատեսված էր հանդիպում ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ, սակայն հանդիպումը չի կայացել։
Արարատ Միրզոյանը բացատրել է, որ առաջիկայում նրան սպասվում են կարևոր արտասահմանյան այցեր: Ստացվում է, որ իրավիճակին լավագույնս տիրապետող պետական պաշտոնյաները խուսափում են հանդիպումներից, հավանաբար, չեն ցանկանում բազմաթիվ փակագծեր բացել»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

РЕГИОН  27 Апреля 2024 - 09:26
«Представители исполнительной власти Армении избегают закрытых встреч с депутатами правящей партии по разным причинам».
Как передает Caliber.Az, об этом пишет армянское издание «Жоховурд».
«Даже после встречи в Брюсселе в начале апреля депутаты от правящей партии с нетерпением ждут встречи с Николом Пашиняном, чтобы получить ответы на свои вопросы, а в последнее время ко всему добавилась демаркация границы. Однако Пашинян уже месяц избегает этих встреч.
Как стало известно изданию, вчера в Национальном собрании была запланирована встреча с министром иностранных дел Араратом Мирзояном, однако встреча не состоялась.
Арарат Мирзоян пояснил, что в ближайшее время его ждут важные зарубежные визиты. Получается, что те представители власти, которые лучше всех знают ситуацию, избегают встреч, наверное, не хотят раскрывать многие скобки», — говорится в сообщении.