Քաղաքականություն  27 Ապրիլի 2024 - 12:36
Ադրբեջանի Ռազմածովային ուժերի մի խումբ զինծառայողներ՝ Լիվոռնո քաղաքում անցկացվելիք ՝ միջազգային ծովային մրցումներին մասնակցելու  համար այցով գտնվում են Իտալիայում:
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ՊՆ-ից, այցի ընթացքում զինծառայողները հանդիպել են՝ Իտալիայի Ռազմածովային ակադեմիայի հրամանատարության և Լիվոռնո քաղաքի քաղաքապետի հետ։
Ադրբեջանի ներկայացուցիչները՝  մյուս մասնակից երկրների ներկայացուցիչների հետ մասնակցել են շքերթին և դրոշի հանձնման արարողությանը, ինչպես նաև մրցույթին նախապատրաստվելու համար անցկացվող դասընթացներին։

ПОЛИТИКА  27 Апреля 2024 - 11:31
Группа военнослужащих Военно-морских сил Азербайджана находится с визитом в Италии для участия в международных морских соревнованиях, которые пройдут в городе Ливорно.
Как сообщили Caliber.Az в Минобороны, в рамках визита военнослужащие встретились с командованием Военно-морской академии Италии и мэром города Ливорно.
Также азербайджанские представители совместно с представителями других стран-участниц приняли участие в параде и церемонии передачи флагов, а также на занятиях, проводимых в целях подготовки к соревнованиям.