Քաղաքականություն  09 Մայիսի 2024 - 11:18
Հանդիպում է կայացել Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովի և Իսրայելի արտաքին գործերի նախարարության քաղաքականության հարցերով տնօրեն Ալիզա Բին Նունի միջև։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ և բազմակողմ հարաբերությունների տարբեր ասպեկտներ, այդ թվում՝ համագործակցությունը տնտեսության, անվտանգության, բարձր տեխնոլոգիաների և այլն ոլորտներում:
Բայրամովը հակառակ կողմին հանգամանորեն տեղեկացրել է հետկոնֆլիկտային շրջանում տարածաշրջանում ստեղծված իրավիճակի մասին։
Մտքերի փոխանակում է տեղի ունեցել նաև մտահոգություն առաջացնող միջազգային և տարածաշրջանային հարցերի շուրջ։

ПОЛИТИКА  08 Мая 2024 - 20:18
Состоялась встреча министра иностранных дел Азербайджана Джейхуна Байрамова и директора по вопросам политики МИД Израиля Ализы Бин Нун.
В ходе встречи обсуждались различные аспекты двусторонних и многосторонних отношений, в том числе сотрудничество в сферах экономики, безопасности, высоких технологий и пр.
Дж.Байрамов подробно проинформировал противоположную сторону о текущей ситуации в регионе в постконфликтный период.
Также состоялся обмен мнениями по международным и региональным вопросам, вызывающим широкую озабоченность.
В рамках визита израильской делегации в страну состоялся очередной раунд политических консультаций между министерствами иностранных дел Азербайджана и Израиля. Азербайджанскую делегацию возглавлял заместитель главы МИД Фариз Рзаев, а израильскую - Ализа Бин Нун.