Ալիև. Իսրայելական տեխնիկան թույլ է տալիս արդիականացնել մեր պաշտպանունակությունը
Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևը՝ Իսրայելի նախագահ Իցհակ Հերցոգի հետ ընդլայնված կազմով հանդիպումից հետո, մամուլի համար հայտարարության մեջ խոսել է՝ մեր երկրի առջև ծառացած սպառնալիքների մասին։
Ըստ Ազերթաջի, պետության ղեկավարը գոհունակությամբ նշել է՝ Ադրբեջանի և Իսրայելի միջև երկարամյա համագործակցությունը պաշտպանական արդյունաբերության ոլորտում։
«Ադրբեջանը երկար տարիներ հասանելի է եղել իսրայելական ժամանակակից սարքավորումներին այս ոլորտում, որն օգնում է մեզ արդիականացնել մեր պաշտպանունակությունը և թույլ է տալիս պաշտպանել մեր պետականությունը, մեր արժեքները, մեր ազգային շահերը և մեր տարածքային ամբողջականությունը», - հավելել է նախագահ Իլհամ Ալիևը։

Алиев: Израильское оборудование позволяет нам модернизировать нашу обороноспособность
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев в заявлении для прессы после встречи с Президентом Израиля Ицхаком Герцогом в расширенном составе рассказал об угрозах, с которыми столкнулась наша страна.
Как сообщает Азертадж, глава государства с удовольствием отметил многолетнее сотрудничество между Азербайджаном и Израилем в области оборонной промышленности.
«Азербайджан уже много лет имеет доступ к современному израильскому оборудованию в этой области, что помогает нам модернизировать нашу обороноспособность и позволяет защищать нашу государственность, наши ценности, наши национальные интересы и нашу территориальную целостность», - добавил Президент Ильхам Алиев.