Ադրբեջանի ՆԳՆ. Ղարաբաղի ամբողջական ապաքրեականացման ուղղությամբ աշխատանքները շարունակվում են
Ադրբեջանի Ղարաբաղի տնտեսական շրջանում հակաահաբեկչական միջոցառումների շրջանակներում համապարփակ միջոցառումների հաջող իրականացումը՝ հիմք է տալիս ասելու, որ իրավիճակի նկատմամբ լիակատար վերահսկողություն է իրականացվում այս ոլորտում, և աշխատանքները շարունակվում են տարածաշրջանի լիակատար ապաքրեականացման ուղղությամբ։
Շուշա գործուղված Ազերթաջի աշխատակցի փոխանցմամբ՝ այս մասին լրագրողներին հայտնել է՝ Ադրբեջանի ՆԳՆ մամուլի ծառայության ղեկավար, ոստիկանության փոխգնդապետ Էլշադ Հաջիևը։
Նա նշել է, որ Շուշայում շարունակվում են համակողմանի միջոցառումները՝ ՊՆ զինծառայողների և ՆԳՆ աշխատակիցների, ինչպես նաև համապատասխան պետական կառույցների հետ համատեղ՝ ԱՀ օրենքների գործունեությունը ապահովելու և հանցավոր իրավիճակը տարածաշրջանում բարելավելու համար։
«Հիմնական ուշադրությունն ուղղված է՝ տարածքում հասարակական կարգի, օրինականության և անվտանգության լիովին ապահովմանը։ Այստեղ հայտնաբերված հայկական զինված կազմավորումների մնացորդները, ինչպես նաև զինամթերքը փոխանցվում են իրենց նպատակակետ։ Ամենակարևոր պահանջներից մեկը՝ քաղաքացիական բնակչության անվտանգության լիովին ապահովելն է»,- ասել է Էլշադ Հաջիևը

23 Сентября 2023 21:27
Успешное проведение комплексных мер в рамках антитеррористических мероприятий в Карабахском экономическом районе Азербайджана дает основания говорить о том, что в этом районе осуществляется полный контроль над ситуацией, продолжается работа по полной декриминализации региона.
Как сообщает командированный в Шушу сотрудник АЗЕРТАДЖ, об этом журналистам сказал руководитель пресс-службы Министерства внутренних дел Азербайджана, полковник-лейтенант полиции Эльшад Гаджиев.
Он отметил, что в Шуше продолжается осуществление комплексных мер совместно с военнослужащими Министерства обороны и сотрудниками МВД, а также профильными государственными структурами для обеспечения действия законов Азербайджанской Республики и улучшения криминогенной ситуации в регионе.
«Основное внимание направлено на полное обеспечение общественного правопорядка, законности и безопасности на территории. Обнаруженные здесь остатки армянских вооруженных формирований, а также боеприпасы передаются по назначению. Одним из важнейших требований является полное обеспечение безопасности гражданского населения»,- сказал Эльшад Гаджиев.