Ալիևն ու Էրդողանը՝ Նախչըվանում ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Սեպտեմբերի 25-ին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Նախչըվանի օդանավակայանում դիմավորել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանին:
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին տեղեկությունը զետեղված է Ադրբեջանի Հանրապետության ղեկավարի պաշտոնական կայքում։ Հրապարակում, որտեղ ծածանվել են երկու երկրների ազգային դրոշները, Թուրքիայի նախագահի պատվին պատվո պահակախումբ է շարվել։
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը դիմավորել է նախագահ Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանի հետ։ Պատվո պահակախմբի պետը զեկուցել է Թուրքիայի նախագահին:
Իլհամ Ալիևն ու Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանը քայլել են պատվո պահակախմբի շարքի երկայնքով: Թուրքիայի նախագահը ողջունել է ադրբեջանցի զինվորներին: Հնչել են Ադրբեջանի և Թուրքիայի օրհներգերը։
Թուրքական պատվիրակությունը ներկայացվել է Իլհամ Ալիևին, իսկ ադրբեջանական պատվիրակության անդամները՝ Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանին։

Алиев и Эрдоган в Нахчыване ВИДЕО
Сегодня в Нахчыване состоялась церемония официальной встречи прибывшего с визитом в Азербайджан президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана.
Как сообщает Caliber.Az, информация об этом размещена на официальном сайте главы АР. На площади, где развевались государственные флаги обеих стран, в честь президента Турции выстроился почетный караул.
Президент Азербайджана Ильхам Алиев встретил президента Реджепа Тайипа Эрдогана. Начальник почетного караула отдал рапорт президенту Турции.
Ильхам Алиев и Реджеп Тайип Эрдоган прошли перед почетным караулом. Президент Турции поприветствовал азербайджанских солдат. Прозвучали государственные гимны Азербайджана и Турции.
Делегация Турции была представлена Ильхаму Алиеву, а члены азербайджанской делегации – Реджепу Тайипу Эрдогану.