27 Սեպտեմբերի 2023 09:27
Խորհրդային տարիներին ես ադրբեջանցիների շրջանում շատ ընկերներ ունեի, քանի որ աշխատում էի կոմսոմոլի շրջանային կոմիտեում։ Ես միշտ գոհ եմ եղել նրանցից:
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին հայտարարել է ղարաբաղցի հայազգի Ռոբերտ Խաչատուրյանը։
Նա նշել է, որ ծնվել է Բաքվում. «Ապրել եմ Բաքվում, հետո հաստատվել Խանքենդիում։ 1966 թվականին նշանակում ստացա Խանքենդիում, նշանակվեցի կոմսոմոլի կոմիտեի քարտուղար։ Այդ ժամանակվանից ընտանիքիս հետ ապրում էի Խանքենդիում»։
Խաչատուրյանը հայտարարել է, որ այլևս մտադիր չէ վերադառնալ Խանքենդի, քանի որ նրա ընտանիքն այժմ Երևանում է. «Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հասկացրել է, որ ով ուզում է, կարող է մնալ Խանքենդիում»։

26 Сентября 2023 18:27
В советское время у меня было много друзей среди азербайджанцев, так как я работал в областном комсомольском комитете. Я всегда был ими доволен.
Как передает Report, об этом заявил житель Карабаха армянского происхождения Роберт Хачатурян.
Он отметил, что родился в Баку: «Жил в Баку, позже поселился в Ханкенди. В 1966 году получил назначение в Ханкенди, меня назначили секретарем комсомольского комитета. С того времени я жил в Ханкенди вместе с семьей».
Хачатурян заявил, что больше не намерен возвращаться в Ханкенди, так как его семья в настоящее время находится в Ереване: «Президент Азербайджана Ильхам Алиев дал ясно понять, что кто захочет, может остаться в Ханкенди».