Ադրբեջանի և Ռուսաստանի ԱԳՆ ղեկավարները քննարկել են Ղարաբաղում տիրող իրավիճակը
Հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել՝ Ադրբեջանի և Ռուսաստանի արտգործնախարարներ Ջեյհուն Բայրամովի և Սերգեյ Լավրովի միջև։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին ասվում է ՌԴ ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ։
Նախարարները քննարկել են Ղարաբաղում տիրող իրավիճակը, Բաքվի և Երևանի միջև խաղաղության պայմանագրի կնքման հեռանկարները, հայ-ադրբեջանական սահմանի սահմանազատումը, տրանսպորտային հաղորդակցությունների ապաշրջափակումը։
Զեկույցում նշվում է, որ կողմերը քննարկել են նաև՝ Բաքվի և Երևանի միջև խաղաղության պայմանագրի մշակման վերաբերյալ 2020-2022 թվականներին ամենաբարձր մակարդակով եռակողմ համաձայնագրերի փաթեթի իրականացման ուղիները։

Главы МИД Азербайджана и России обсудили ситуацию в Карабахе
Состоялся телефонный разговор между министрами иностранных дел Азербайджана и России Джейхуном Байрамовым и Сергеем Лавровым.
Как передает Caliber.Az, об этом говорится в сообщении МИД РФ.
Министры обсудили ситуацию в Карабахе, перспективы мирного договора между Баку и Ереваном, делимитацию армяно-азербайджанской границы, разблокирование транспортных коммуникаций.
В сообщении отмечается, что стороны также рассмотрели пути реализации комплекса трехсторонних договоренностей на высшем уровне 2020-2022 годов, касающихся разработки мирного договора между Баку и Ереваном.